Naším cílem je ukázat Vám cestu, jak prodat svoji nemovitost bez asistence realitní kanceláře. Obchodují s něčím, na co normální člověk šetří celý život. Drtivá většina na to nenašetří, půjčí si a zadluží se. Často také na celý život. Je to v naší zemi miliardový byznys, není důvod ho živit. Není tedy zbytečné jim přispívat vysokými provizemi z prodeje? Rozhodnutí je na Vás. Myslíme, že je to snadné.

Další příspěvek od návštěvníka našeho webu – říjen 2020

Přijel sem si takhle v pátek na chatu a tam na vratech cedulka koupím nemovitost v této lokalitě. Tak jsem tam zavolal. Vzala to nějaká ženská s tím, že je to kolegovo lokalita a ten mi pak zavolal. (Záměrně tam nebylo jeho číslo aby si ho nikdo nemohl vygooglit).
Domluva bez problémů s tím, že jsem mu rovnou řekl, že mu nedám výhradní smlouvu a když přivede první kupce, že vyhrál. Nafotil si to, nezajímal se o žádné podrobnosti o stavbě, internetu, nic. Podepsali jsme pouze smlouvu o možnosti inzerování nemovitosti za cenu 350 000 Kč. S tím, že jeho provize bude 10 000 – 20 000 Kč.
V neděli již měl zájemce a chtěl na prohlídku. Prohlídka proběhla beze mě (byl jsem v práci). Aniž by měl cokoli se mnou domluvené či podepsané, vzal si rezervační poplatek 30 000 Kč.
Domluvil se na ceně 350 000 Kč s tím, že mě dá 300 000 Kč, což jsem nevěděl. Druhého zájemce odmítl, ten si mě podle katastru našel a nabídl mi 400 000 Kč.


Protože první zájemce chatu opravdu chtěl nabídl o 20 000 Kč víc, což jsem neakceptoval, protože vzhledem k provizi to pro mě nebylo zajímavé. Řekl jsem si tedy o 450 000Kč s tím, že realiťák se spokojil s provizí 10 000 Kč. Částka pro mě 440 000 Kč s tím, že si smlouvy zajistím sám.

Nakonec jsme se dohodli a sešli jsme se s kupujícím, který realiťáka znal a věděl, že budou problémy. Na realiťáka jsem se zeptal i své právničky a ta potvrdila, že je to problémová realitka.

Realiťák lhal o tom, že má výhradní smlouvu na koupi chaty. Realiťák lhal mě o výši rezervace 10 000 Kč, ve skutečnosti 30 000Kč.

Dále jsem se dozvěděl, že kupec chtěl poslat realiťáka k soudu za nedodržení rezervační smlouvy. Při googlení čísla realiťáka jsem se dozvěděl z diskuze že mu soud zavřel živnost a tak si udělal s.r.o.

Smlouvy již vyřizuji se svou právničkou bez účasti realiťáka.

https://www.google.com/…F-8

https://www.vyhledatcislo.cz/…006

https://www.emimino.cz/…/2/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *