Naším cílem je ukázat Vám cestu, jak prodat svoji nemovitost bez asistence realitní kanceláře. Obchodují s něčím, na co normální člověk šetří celý život. Drtivá většina na to nenašetří, půjčí si a zadluží se. Často také na celý život. Je to v naší zemi miliardový byznys, není důvod ho živit. Není tedy zbytečné jim přispívat vysokými provizemi z prodeje? Rozhodnutí je na Vás. Myslíme, že je to snadné.

Drahé byty – článek v celostátním deníku, červenec 2020

Ceny bytů v Praze a krajských městech letos v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o 13 procent na 65 000 Kč za metr čtvereční. Tempo růstu bylo nejvyšší za poslední dva roky.
Šedesátimetrový byt tak v průměru vyšel na skoro čtyři miliony korun.
V prvním čtvrtletí letošního roku byla nejdražší Praha (88 100 Kč za metr čtvereční), nejlevnější Ústí nad Labem (21 000 Kč/m2). Právě v Ústí ale byty nejvíce meziročně zdražily (o 31,3 procenta), ceny rostly svižně i ve Zlíně (o 25,4 procenta) a v Praze (o 13,4 procenta). Ceny stouply ve všech krajských městech, nejméně v Hradci Králové (o tři procenta) a v Olomouci (o čtyři procenta).
Celkově se v ČR v prvním čtvrtletí letošního roku prodalo více než 5700 bytů za více než 23 miliard Kč. Nejvíc se prodávaly byty z novostaveb v Praze a v Brně. V porovnání s předchozím čtvrtletím vzrostly ceny v ČR v průměru o 3,2 procenta. Nejvíce, o 16,3 procenta, stouply v Ústí, v Plzni o 11,5 procenta, v Karlových Varech stagnovaly.
V zemích, kde výrazně vzroste nezaměstnanost a lidem se začne zhoršovat životní úroveň, lze předpokládat, že dojde k poklesu cen nemovitostí. Existují však země, jako je ČR, kde přetrvává chronický nedostatek nemovitostí vzniklý kvůli špatným stavebním předpisům. V těchto zemích dojde pouze ke stagnaci cen nemovitostí, které se velmi rychle vrátí k růstu.

Podle České národní banky byly ceny nemovitostí ke konci loňského roku nadhodnocené o 15 až 25 procent. Vzhledem k růstu cen nemovitostí v prvním čtvrtletí letošního roku došlo k dalšímu přifouknutí bubliny na realitním trhu. Dlouho očekávané splasknutí bubliny nemusí nastat, protože stimulační opatření zaplavila ekonomiku penězi, které mohou nakonec skončit na realitním trhu. Podle dat Eurostatu meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí dosáhl 9,5 procenta.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *