Naším cílem je ukázat Vám cestu, jak prodat svoji nemovitost bez asistence realitní kanceláře. Obchodují s něčím, na co normální člověk šetří celý život. Drtivá většina na to nenašetří, půjčí si a zadluží se. Často také na celý život. Je to v naší zemi miliardový byznys, není důvod ho živit. Není tedy zbytečné jim přispívat vysokými provizemi z prodeje? Rozhodnutí je na Vás. Myslíme, že je to snadné.

Kupujete parcelu, ať už na cokoliv? Duben 2021

Užitečným pomocníkem pro všechny, kteří se rozhodnou koupit parcelu, ať už na cokoliv, se stane již brzy webová stránka iparcely.cz. Její tvůrci chtějí, aby do konce letošního roku nabízela stavebníkům a investorům informace o pozemcích z poloviny Česka.

Obsahovat bude nejen data k dané parcele z katastru nemovitostí a z územního plánu, ale i další důležité podrobnosti o inženýrských sítích. Kupující tak již nebude muset pracně pátrat po tom, kde je elektřina, jak daleko je vedení plynu, jak je to s připojením vody a kanalizace. Nápad na vytvoření portálu dostala po špatné zkušenosti s realitní makléřkou studentka stavební fakulty brněnského Vysokého učení technického. Chtěla si pořídit pozemek na stavbu chaty. Na schůzku dorazila sice pohledná a příjemná realitní makléřka, o parcele ale nevěděla vůbec nic. Na dotazy, kde jsou inženýrské sítě, odpověděla : „Tam někde“. Po dotazu na obci se zjistilo, že celá nabídka je k ničemu, protože územní plán v daném místě s výstavbou nepočítá. Máme případy, kdy koupě skončila pro kupujícího nepěkným překvapením.

Systém se bude postupně plnit daty, z nichž většina je sice veřejně přístupná, ale pro laiky špatně vyhledatelná. Portál nabídne základní data zdarma. Podrobnější analýza parcely, v níž bude i to, kolik podlaží případná novostavba s ohledem na územní plán může mít a jakou střechu, bude za poplatek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *