Naším cílem je ukázat Vám cestu, jak prodat svoji nemovitost bez asistence realitní kanceláře. Obchodují s něčím, na co normální člověk šetří celý život. Drtivá většina na to nenašetří, půjčí si a zadluží se. Často také na celý život. Je to v naší zemi miliardový byznys, není důvod ho živit. Není tedy zbytečné jim přispívat vysokými provizemi z prodeje? Rozhodnutí je na Vás. Myslíme, že je to snadné.

Úvod


 

Naším cílem je pomoci vám při prodeji nemovitosti tak, abyste ji prodali bez asistence realitní kanceláře. Je nám jasné, že v běžném životě člověk prodá nemovitost asi tak jednou, dvakrát a tedy neví a nemá zkušenosti. Když je získá, většinou je pozdě, nebo už je nepotřebuje. Realitní kanceláře si běžně účtují 4 procenta jako odměnu z prodeje Vaší nemovitosti, což například z prodeje bytu za 1.5 milionu činí 60 000. Není tedy zbytečné platit tak vysoké sumy pouze za to, že někdo za Vás vyřídí pár formalit na úřadech a utratí trochu peněz a času za telefony, když to můžete udělat sami ? Na těchto internetových stránkách, jako jediných v této zemi, budete mít možnost inzerovat svoje nemovitosti a zároveň se dozvědět, jak správně postupovat při vyřizování veškerých formalit.

Inzerce nemovitostí

Nemovitosti na hlavní straně se ukládají po sobě tak, jak byly vloženy. Rotátor topovaných nemovitostí se zobrazí vždy, když se jakákoliv nemovitost topuje.

Vložit inzerát

Vložit inzerát je snadné. Jenom nezapomeňte vybrat přesnou lokaci vaší nemovitosti na pravé straně nahoře v aktivní mapě. Někdy se mohou shodovat stejná jména obcí z různých krajů. Stačí zadat přesnou adresu a vše se správně objeví i se směrovacím číslem. Bez tohoto výběru by se vám nezobrazila nemovitost ve Vyhledávání.


Dražby

Je tady aktivní Portál dražeb, největší v ČR. Jsou v něm všechny dražby ze všech portálů. I z toho máme zkušenosti a podělíme se o ně v Právní pomoci. Pro toho, kdo chce koupit nemovitost tímto stylem.

Články

Sami budeme otiskovat i naše zkušenosti, příběhy a sledovat denní tisk.

Diskuzní fórum

Každý kdo prodával svoji nemovitost s realitní kanceláří, má jistě zkušenosti a poznatky, se kterými by se rád podělil. Na našem webu bude fungovat diskuzní fórum, kde budete moci sdělovat své zkušenosti ostatním, aby se vyvarovali chyb a omylů.

Právní pomoc

Výhody samostatného prodeje, nebo koupě nemovitosti jsou jasné. Ušetříte peníze, které byste jinak vyhodili z okna. Daní za to je zajít na katastr nemovitostí, na finanční úřad, zařídit si znalecký posudek a mít správnou smlouvu. Tyto čtyři věci vás budou stát sotva zlomek provize realitní kanceláře, pouze vynaložíte trochu svého času a utratíte peníze za přepis na katastru nemovitostí a telefonování. V naší rubrice Právní pomoc se dozvíte podrobnosti.

Vyhledávání

Tady si po zadání příslušných kritérií najdete nemovitost, kterou chcete koupit, případně si prohlédnete svoji, které prodáváte. I tady se objeví rotátor topovaných nemovitostí, které přísluší danému kraji, městu.

ANALÝZA 

Při přepočtu na obyvatele má Česko rekordní počet makléřů v Evropě. Podle analýzy ministerstva pro místní rozvoj jich tu podniká zhruba 15,3 tisíce, takže na jednoho zprostředkovatele připadá pouhých 668 lidí. Druhé v pořadí je Maďarsko s 991 občanů na makléře. V absolutním počtu je více makléřů jen v Itálii, Španělsku nebo Francii. Jenže to jsou mnohem lidnatější země. Jen pro zajímavost: v osmkrát lidnatějším Německu je makléřů o 3,3 tisíce méně než u nás. Mnoho odborníků se shoduje v tom, že v Česku existuje něco jako realitní džungle. Česko je nyní jednou z pouhých pěti zemí v Evropské unii (spolu s Nizozemskem, Španělskem, Lotyšskem a Rumunskem), které tuto oblast ještě nemají upravenou zákonem.


Přímá úměra toho je chování makléřů v této zemi. Nechceme působit nijak štvavě, nicméně myslíme, že odpor k těmto lidem je naprosto adekvátní. Jejich strategie je následující. Jakýmkoliv způsobem se vetřít do přízně majitele, prodávajícího svoji nemovitost a uzavřít s ním výhradní smlouvu o prodeji. Cílem je samozřejmě tučná provize. Podle úspěšnosti makléře mu přísluší provize 30% až 50%, zbytek si bere firma. Makléř sice je veden jako osoba samostatně výdělečně činná, nicméně se začleňuje do firmy jako její zaměstnanec. Firma tak neplatí za makléře žádné zdravotní a sociální pojištění a její tučné zisky jdou dílem do masívní reklamy /televize, bilboardy, denní tisk, atd./, no a dílem do drahých aut a samozřejmě tučných zisků. Podle předchozí analýzy trhu tím vzniká zcela jasná situace. Proč myslíte, že se velmi často vyskytují bilboardy lákající na práci realitního makléře? Odpověď je nasnadě. Je zde tak masívní konkurence, že firmy, aby udržely svoje zisky, neustále vyvíjejí tlak na makléře a ti se chovají, jak mohou. Buď jsou podbíziví, že prosí, aby mohli otisknout Vaši nabídku, nebo se chovají agresivně, i když přece jen prosebně. Nejsou všichni stejní, také samozřejmě vystupují velice profesionálně, někteří, ale uvědomte si, že za jejich usměvavou tváří je vždy vidina tučného zisku a postranních úmyslů. Tyto úmysly Vám budeme odhalovat a vězte, je jich dost.


Dovětek : Nenechte se mýlit množstvím inzerátů na různých realitních webech, které zadávají realitní kanceláře. Neustále se opakují a působí dojmem, že většina nemovitostí se prodává právě přes ně.
Opak je skutečností.
Pořád si lidé mezi sebou prodají 60 procent všech nemovitostí.