Naším cílem je ukázat Vám cestu, jak prodat svoji nemovitost bez asistence realitní kanceláře. Obchodují s něčím, na co normální člověk šetří celý život. Drtivá většina na to nenašetří, půjčí si a zadluží se. Často také na celý život. Je to v naší zemi miliardový byznys, není důvod ho živit. Není tedy zbytečné jim přispívat vysokými provizemi z prodeje? Rozhodnutí je na Vás. Myslíme, že je to snadné.

Prodej zemědělské stavby na Tachovsku – květen 2022

Známý prodal zemědělskou stavbu s pozemkem na Tachovsku. Dozvěděl jsem se, že od realitní kanceláře chtěl za nemovitost 1 300 000 Kč a víc ho nezajímá.

Ano, někdo nechce mít žádné starosti, nevyzná se a tak volí tuto cestu. Proto ale existuje tento web, který ukáže, že je snadné a výhodné prodat svoji věc sám.

Ale vraťme se k věci. Dodatečně jsem na internetu objevil toto. Nemovitost je již prodaná a cena. Byť to zní neuvěřitelně a pravda je často neuvěřitelná, ta částka zní 1 575 000 Kč. To je 275 000 Kč provize.

Teď, čtenáři, počítej se mnou. Podání inzerátů na různé weby zabere den a to přeháním. Pročtení kupní smlouvy dejme tomu dva dny, pročtení smlouvy o úschově peněz v bance dejme tomu také dva dny, příprava vkladu do katastru nemovitostí a  jeho návštěva dejme tomu také den. Pak už zbývá se jen po provedené transakci přihlásit na finančním úřadě coby nový majitel k placení každoroční daně z nemovitostí. K tomu tedy nějaký čas k jednání z případnými kupci, ale samotná akce, když přeháním zabere šest dnů.

275 000 Kč děleno 6 ⇒ 45 833 Kč. To je suma, kterou si denně po dobu šesti dnů mohl v tomto případě prodávající dávat do VLASTNÍ kapsy.

Ano, zbývá ještě dát do několika realitních webů inzeráty a  připomenout do nich „RK NEVOLAT !!!!“, budou volat, to očekávejte určitě. Pak už je to na vás, přeji hodně štěstí při prodeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *