Naším cílem je ukázat Vám cestu, jak prodat svoji nemovitost bez asistence realitní kanceláře. Obchodují s něčím, na co normální člověk šetří celý život. Drtivá většina na to nenašetří, půjčí si a zadluží se. Často také na celý život. Je to v naší zemi miliardový byznys, není důvod ho živit. Není tedy zbytečné jim přispívat vysokými provizemi z prodeje? Rozhodnutí je na Vás. Myslíme, že je to snadné.

Rozhovor – březen 2017, prodej chaty

Staří manželé prodávali chatu v pohraničí. Cena byla 420.000 Kč. Mezitím manžel umřel, prodej se nakonec uskutečnil, ale paní dostala 350.000 Kč. Tedy počítejme. Daň ještě postaru platil prodávající, to je 4%, tedy daň je přibližně 17.000 Kč a zbývá 53.000 Kč. To je přes 12% odměna makléři, tedy jeho provize. To ještě není vše.


V termínu, kdy měly být převedeny peníze, se nic nestalo. Nový majitel, ač už se o to nemusel zajímat, jel s paní do příhraničního města, kde měla realitní kancelář pobočku, zjistit jak se věci mají a proč nevyplatili peníze za prodej. Po několika marných pokusech, kdy makléř slíbil, že bude na místě a nebyl z důvodu cesty do zahraničí, se nakonec sešli a paní dostala peníze. To celé trvalo asi měsíc a při vyřízení makléř, zaměstnanec jedné z největších realitních společností v této zemi, řekl, že zadržovat peníze co nejdéle na účtu měl z důvodu úroků nařízeno od šéfa. Tedy příkladná upřímnost.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *