Naším cílem je ukázat Vám cestu, jak prodat svoji nemovitost bez asistence realitní kanceláře. Obchodují s něčím, na co normální člověk šetří celý život. Drtivá většina na to nenašetří, půjčí si a zadluží se. Často také na celý život. Je to v naší zemi miliardový byznys, není důvod ho živit. Není tedy zbytečné jim přispívat vysokými provizemi z prodeje? Rozhodnutí je na Vás. Myslíme, že je to snadné.

Rozhovor – květen 2017, koupě bytu

Pán kupoval byt na klatovsku. Vyhlédl si byt, byla sepsána smlouva a zaplatil nevratnou zálohu. Ta záloha činila 59.000 Kč a celková cena bytu 899.000 Kč. Uvedená záloha je provize pro makléřku, tedy 6,56%. Kupující dal smlouvu k posouzení svému právníkovi a dodatečně se zjistilo, že pozemky pod bytovým domem patří Pozemkovému fondu, tedy státu. Na smlouvě byly uvedeny informace jak o bytové jednotce, tak o pozemcích, na kterých bytový dům stojí a které jsou okolo a které patří majiteli bytu, ale jednalo se pouze o pozemky s inženýrskými sítěmi.
Takže makléřka ve vidině snadného zisku neupozornila nového majitele, jaký pro něho tato skutečnost může znamenat problém. Ten si vše zařídil, protože již potřeboval bydlet a byt se mu líbil, ale jednání makléřky, opět jedné z největších realitních společností, ne-li největší, je hodně ostudné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *